POCO Türkiye’den büyük jest, son model telefonu 7200 TL’ye satışa sundular

Bu yazımızda sizlerle beraber POCO‘nun bütçe dostu yeni akıllı telefon modeli olan POCO C65‘i inceliyor olacağız. Telefonun artılarını ve eksilerini değerlendirirken kendi deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız. Dilerseniz lafı çok fazla uzatmadan incelememize başlayalım.

Kutu içeriği: Bildiğiniz gibi günümüzdeki akıllı telefon üreticileri kutu içeriğine eskisi kadar önem vermiyor. Hatta Apple ve Samsung gibi markalar kutu içeriğine sadece telefonu ekliyorlar. Bu da şarj adaptörü için ekstra para ödemeniz anlamına geliyor. Ancak POCO C65‘te böyle bir durum söz konusu değil. Zira şirket, telefonun kutusuna 18W hızlı şarj adaptöründen tutun da silikon kılıfına kadar pek çok malzeme eklemiş durumda. Bu da telefonu rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

Ekran: Ekran tarafına göz attığımızda 6.74 inçlik bir IPS LCD panelin bizleri karşıladığını görüyoruz. 90 Hz tazeleme oranı sunan bu ekran, 720×1600 piksel çözünürlük vadediyor. Corning Gorilla Glass 3 ile korunan ekran, sağlam olduğunu kanıtlıyor.

Batarya: Telefonda yer alan 5.000 pilin 18W hızlı şarj desteğine sahip olması önemli bir detay. Cihazın bu konudaki performansı da yeterli seviyede oluyor ve 1 günü rahatlıkla çıkartıyor. Hatta normal kullanımlarda POCO C65’in 1.5 güne kadar şarj edilmeden kullanılabildiğini de söylemek mümkün.

Kamera: Gelelim en merak edilen konuya yani telefonun kamera performansına. Cihaz sırtında ikili kamera kurulumuyla beraber geliyor. Büyükçe yerleştirilen bu kameralardan ana kamera 50MP çözünürlüğe sahip. Diğer kamera ise 2MP çözünürlüğünde. Ön kısma göz attığımızda ise damla çentiğin içerisinde 8MP’lik bir selfie kamerasının yer aldığını görüyoruz. Modelin kamera performansı hakkında konuşacak olursak gün ışığında oldukça iyi fotoğraflar çekebileceğinizi söyleyebiliriz. Ancak düşük ışık ortamları olunca işler elbette ki biraz değişiyor ve POCO C65 deyim yerindeyse sınıfta kalıyor. Yine de bu segmentte yer alan bir telefon için kamera performansının hiç de fena olmadığını ifade etmek mümkün.

Temel donanım: POCO C65 gücünü ise MediaTek Helio G85 yonga setinden alıyor. 12nm üretim sürecinden geçen bu işlemci, mobil oyunları çalıştırma konusunda sorun yaşamıyor. Ancak yine de elbette telefonun kolayca ısındığını ve de performansının zaman içerisinde düştüğünü söylemek mümkün. İlk zamanlarda donma ve takılma yaşamayabilirsiniz ancak ilerleyen zamanlarda POCO C65 ve onun bandındaki modellerin performansları elbette ki düşüyor. Üstelik POCO C65’te 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

Ek özellikler: Telefon, giriş segmentindeki bir telefondan beklenmeyecek özelliklere sahip ki bunun başında hem suya hem de toza dayanıklı olması geliyor. Parmak izi okuyucusu da yer alan modelde 3.5 mm jak girişi de yer alıyor.

Fiyat: POCO C65 şu anda online satış siteleri üzerinden ortalama 7.199 TL’ye satılıyor. Günümüz akıllı telefon fiyatlarını düşünecek olursak bu fiyat oldukça makul. Üstelik bu fiyat, telefonun 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip versiyonu için geçerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x